Esperanto PDF

Please forward this error screen to cp2. Obecnie rozwijany i utrzymywany przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Dostępna jest bezpłatnie pełna esperanto PDF formatu PDF.


Författare: Umberto Broccatelli.

29 stycznia 2007 firma Adobe postanowiła w całości otworzyć format PDF i przekazać jego pełną specyfikację organizacji AIIM. Adobe na wiele platform sprzętowo-programowych, natomiast oprogramowanie służące do modyfikowania tych plików jest rozpowszechniane płatnie. DTP, ponadto oprogramowanie DTP ma obecnie jako standard również import tych dokumentów, a niektóre z tych programów wykorzystują pdf jako swój podstawowy format. Dla polskiego użytkownika istotna jest możliwość poprawnego generowania polskich liter w dokumencie PDF.

Pierwotnie stosowany był szyfr o 40-bitowym kluczu, co nie zapewniało jednak wystarczającego bezpieczeństwa. W nowszych wersjach używa się szyfru o kluczu 256-bitowym, co czyni go znacznie odporniejszym na próby złamania. Pozostałe zabezpieczenia polegają na tym, że bez podania “hasła głównego” oprogramowanie Adobe nie pozwoli na wykonywanie czynności zabronionych w odpowiednim polu dokumentu PDF. Obchodzenie tych zabezpieczeń samo w sobie nie stanowi naruszenia praw autorskich.